Andrzejki 2020

Noc świętego Andrzeja według dawnych wierzeń miała moc magiczną, ponieważ pozwalała zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień. I choć w tym roku nie mogliśmy się wspólnie bawić w szkole, nie zapomnieliśmy o tej tradycji.
W klasach pierwszych i trzecich uczniowie w czasie zajęć przypomnieli sobie historię tego zwyczaju. Wykonali piękne karty andrzejkowe z wróżbą, które następnie wykorzystali do wspólnej zabawy. Dzięki nim mogli sprawdzić np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek serca. Do wróżenia sobie przyszłości wykorzystali również interaktywne zabawy. I choć nie był to prawdziwy wieczór andrzejkowy było dużo śmiechu i radości.