Akcja "Czytamy młodszym kolegom"

W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią prowadza szkolną akcję „Czytamy młodszym kolegom”. Czytanie dzieciom przyczynia się do ich rozwoju emocjonalnego, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz wzmacnia poczucie własnej wartości. To tylko niektóre z zalet czytania najmłodszym. Celem akcji jest zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania książek oraz korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.  Uczniowie klasy 7b będą prowadzić tę akcje przez cały rok, odwiedzając raz w miesiącu kolejne klasy 0-III i prezentując im wybrane przez siebie lektury, dostosowane do poziomu dzieci. 30 września Gabriel Sadrak, Kacper Robaczkiewicz, Piotr Adamczyk i Bartosz Gawlik zaprosili na głośne czytanie uczniów klasy „0”. Wybrali dla nich książeczkę „Franklin mówi przepraszam”, która uczy dzieci jak ważne jest wybaczenie i jak wielkie ma znaczenie w życiu codziennym. Czytanie poparte było prezentacją multimedialną ilustrującą treść bajeczki, a po lekturze chłopcy przeprowadzili krótki quiz sprawdzający czy ich młodsi koledzy słuchali uważnie książeczki. Okazało się, że „zerówkowicze” byli naprawdę uważnymi słuchaczami i bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące Franklina i jego przyjaciół. Kolejne czytanie już wkrótce. Tym razem dla uczniów klasy pierwszej.