XXVI Tydzień Kultury Języka

Od 5 do 10 marca obchodziliśmy w województwie świętokrzyskim XXVI Tydzień Kultury Języka.  Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie. Nauczycielki języka polskiego –Anna Gęborek, Klaudia Smyk, Ewa Maj-Czerwińska - przygotowały szereg imprez, których celem było uświadamianie roli języka ojczystego w życiu człowieka   i narodu; przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej; propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.
Uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii w kategoriach klas IV, V, VI i VII.  Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Antonina Wiewiórka, Wiktoria Cygan, Malwina Szmiłyk i Filip Ruszczak. W Konkursie na plakat „Stop wulgaryzmom” nagrodzeni zostali: Mateusz Zieliński, Piotr Walkiewicz, Julia Kucharczyk, Hanna Surdy oraz Gabriela Linek.
W środę 6.03 wszyscy uczniowie klas 4-7 wzięli udział w spotkaniu z językoznawcą dr Januszem Wróblewskim - wykładowcą na UJK w Kielcach, który jest pomysłodawcą Tygodnia Kultury Języka