Wycieczka do Warszawy

W piątkowy poranek - 10 maja 2024 r. uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami – panią Renatą Kwiecień i panią Barbarą Kowalską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym jej celem było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście w kierunku Wisły, gdzie stoi pomnik Syrenki. W centrum nauki dzieci spędziły 3 godziny. Mogły bawić się, ale również przeprowadzać eksperymenty naukowe. Przekonały się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Największe wrażenie zrobił na uczestnikach wycieczki robot humanoidalny, który dzięki sztucznej inteligencji potrafił porozmawiać o wszystkim, jak również radził sobie z udzielaniem odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Spacer po Warszawie w kierunku Wisły i pomnika Syrenki Warszawskiej był miłą odskocznią po pełnym wrażeń pobycie w centrum nauki. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o wiedzę zdobytą w CNK.