Warsztaty pieczenia chleba

22 września 2016r. uczniowie z klasy 3A i 3B wzięli udział w warsztatach pieczenia chleba w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wypiekano chleb dawniej i jak przyrządza się zakwas. Poznały sprawdzony przepis i miały okazję wypróbować go pod okiem pani instruktorki. Wszyscy uczniowie zabrali się chętnie do pracy i w radosnej atmosferze przygotowali ciasto chlebowe. Przy okazji dzieci dowiedziały się jak istotna rolę w diecie pełni błonnik, a także powtórzyły wiadomości na temat roślin zbożowych.

Po powrocie do szkoły dzieci z apetytem zjadły przyniesiony z warsztatów bochen chleba. Wielu uczniów postanowiło także wypróbować poznany przepis w domu.