Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy 4b pod kierunkiem wychowawczyni.  Uchwalenie konstytucji w 1791 roku było  jednym z najbardziej radosnych wydarzeń w historii naszego kraju. Święto Narodowe 3 Maja to szczególny dzień, ustanowiony w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić nasz kraj przed upadkiem. Zgromadzeni w sali gimnastycznej  uczniowie klas 4-6 w ciekawej i pouczającej formie dowiedzieli się, jakie zmiany wprowadziła druga na świecie, a pierwsza w Europie konstytucja. Uroczysty charakter wydarzeniu nadał występ szkolnego chóru, a także wspaniała dekoracja w patriotycznych barwach.
Autor: Julia Biskup z kl. 4b