Rok Wisły

Mija właśnie 2017 rok, który był ogłoszony rokiem Wisły- najdłuższej polskiej rzeki. Z tej okazji SP nr 6 w Starachowicach zorganizowała konkurs literacki pod hasłem „ Płynie, Wisła, płynie”. 18 grudnia w Bibliotece Publicznej przy ulicy Kochanowskiego miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Zaszczytne 3. miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Weronika Kutera z klasy 5a, a wyróżnienie otrzymała Hanna Zwierz z klasy 5b. Naszą szkołę reprezentowali ponadto Nikola Bańka z klasy 4a i Mateusz Zieliński z klasy 6b. Uczniowie obejrzeli przedstawienie o znaczeniu Wisły i miast nad nią  położonych w historii Polski, a także skosztowali tortu upieczonego specjalnie na tę okazję przez panią dyrektor SP nr  6. Było miło i smacznie. Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy!