"Matematyka od kuchni"

12 kwietnia świętowaliśmy „II Urodziny Ludolfiny”, czyli Dzień Matematyki, który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Matematyka od kuchni”.Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl.Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki.Stworzony został po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki... Spotkanie uczniów klas 4-7 przy muzyce i pysznym torcie było wspaniałą okazją do wręczenia nagród dla wybitnych matematyków naszej szkoły. Pani dyrektor Jadwiga Kicińska i pani wicedyrektor Magdalena Lach-Zwierz wręczyły pamiątkowe dyplomy i nagrody w trzech kategoriach: „Mistrz Pamięci Liczy Pi”, „Mistrz Matematyki” oraz „Omnibus matematyczny klas 5”.
Zadaniem uczestników konkursu „Mistrz Pamięci Liczy Pi” było zapisanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby pi. W tym roku ustanowiono nowy rekord szkoły, który wynosi 430 zapamiętanych cyfr, a ustanowiła go uczennica klasy 5a Amelia Świercz.
„Mistrzem Matematyki klas 4” została Antonina Wiewiórka (4b), klas 5 – Hania Zwierz (5b), klas 6 – Malwina Szmiłyk (6a), najlepszym matematykiem klas 7 został Bartłomiej Robaczkiewicz (7b). Natomiast tytuł „Omnibus matematyczny klas 5” otrzymał – Igor Zaborski (5b).
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy! Dziękujemy za super zabawę.