Makieta Wierzbnika

Rok 2024 w naszym mieście to wielkie święto 400-setnej rocznicy lokacji Wierzbnika. Społeczność naszej szkoły włączyła się w te obchody bardzo aktywnie organizując szereg imprez i konkursów. Tym razem uczniowie klasy 6b, wspomagani przez panią Karolinę Karkochę  i panią Barbarę Wrzosowską, wykonali makietę Wierzbnika. Pracując metodą projektu rozwijali wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin. Uczniowie zdecydowali się przedstawić Rynek i jego najbliższe otoczenie z lat 30-tych, czyli już po odzyskaniu niepodległości, ale jeszcze przed połączeniem miasta ze Starachowicami. Z tego okresu zachowały się też zdjęcia, które były dla uczniów 6b inspiracją.
Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Sadło z Towarzystwo Przyjaciół Starachowic, który opowiedział uczniom o Wierzbniku i odpowiadał na nurtujące ich pytania.