Magia życzliwości...

21 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.  Uczniowie klas 0-III realizowali projekt edukacyjny „Magia Życzliwości – bądźmy dla siebie życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta”. Obchody Dnia Życzliwości połączone zostały także z włączeniem się do akcji „Marzycielska Poczta”, której głównym celem jest psychiczne wspieranie bardzo chorych dzieci poprzez wysyłanie im tradycyjnych listów.
Przez kolejne dni uczniowie realizowali wiele ciekawych działań.
Poniedziałek -"Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – zapoznanie się z alfabetem Dobrych Manier oraz projektowanie „Orderu Życzliwości”. Korytarz szkolny zamienił się w Aleję Życzliwości wypełnioną licznymi cytatami, myślami na temat serdeczności, przyjaźni i uśmiechu.
We wtorek odbyło się spotkanie z książką „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”.
Środa „Mój język świadczy o mnie” wybór najżyczliwszej osoby w klasie.
Czwartek i piątek to „Dzień Uśmiechu” przygotowanie emblematów i Orderów oraz pisanie przez uczniów listów, książeczek oraz przygotowanie drobnych upominków do nowych koleżanek i kolegów z „Marzycielskiej Poczty”.
21 listopada miały miejsce główne obchody tego święta w szkole. Wszyscy przyszli ubrani na żółto, a przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wspólnie z Rzecznikiem Praw Ucznia i klasą IV b obdarowali Orderami Życzliwości pana dyrektora Jana Kuciapskiego, panią dyrektor Jadwigę Kicińską oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Odwiedzili również Prezydenta Miasta pana Marka Materka, wiceprezydenta pana Jerzego Miśkiewicza, panią Annę Rachtan oraz napotkanych przechodniów, wprowadzając wszystkich w bardzo miły nastrój.
Ostatnim punktem obchodów Dnia Życzliwości była wizyta na poczcie i wysłanie listów do chorych dzieci.
Przeprowadzone działania przekonały dzieci do tego, że życzliwość jest jedyną rzeczą, która się mnoży, jeśli się nią dzielimy, a do tego jest tak przyjemna dla każdej z obu stron. Wszyscy mamy nadzieję, że listy i życzenia sprawią chorym dzieciom radość i wywołają uśmiech na ich twarzach. Bardzo się cieszymy, że w tym roku tak dużo dzieci dostanie listy, które pozwolą zapomnieć choć na chwilę o chorobie. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy.