Lekcja musztry wojskowej

Nietypowa lekcja odbyła się w klasie IIIa 29 kwietnia 2016 roku. W związku z tematyką dotyczącą Majowych Świąt Narodowych dzieci odwiedził żołnierz Wojska Polskiego plutonowy Cyprian Ćwik. Zaprezentował on uczniom mundur żołnierza polskiego, opowiedział o pracy i poświęceniu żołnierzy, przypomniał,  że Wojsko Polskie odpowiada za bezpieczeństwo  całego narodu, gromadzi osoby kochające ojczyznę i gotowe poświęcić jej życie.  Nasz gość odpowiedział na pytania dotyczące wyposażenia armii polskiej, dyscypliny wojskowej, zapoznał dzieci ze stopniami wojskowymi , sprostał niezwykłej dociekliwości trzecioklasistów. Następnie dzieci wzięły udział w zbiórce i musztrze wojskowej. Ta część spotkania szczególnie podobała się dzieciom, które z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia gimnastyczne typowe dla zaprawy wojskowej, po czym entuzjastycznie podziękowały miłemu gościowi. Następstwem spotkanie były deklaracje dzieci, one też w przyszłości chcą służyć w wojsku!