Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy VIa wraz z młodszymi kolegami z IIa i IIb. Dzieci wcieliły się w role: aniołów, policjanta, lekarza, nauczyciela, murarza i przybyły złożyć pokłon Jezusowi, narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy. Sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po występie głos zabrał pan dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem. W scenerii szopki betlejemskiej zaświeciło światełko pokoju, przyniesione przez harcerzy.